Slovak Indoor Viničné 18.1.2020

A je tu zimná sezóna. Mohlo by sa zdať, že pre modelárov trochu oddychu, ale to nie. Sú predsa vykúrené haly, kde je radosť lietať aj v zime a keď sa dá pri tom aj zasúťažiť tak správna voľba je Slovak Indor Viničné. Je to najznámejšia halová súťaž na Slovensku a aj tento rok bola vo Viničnom veľmi pekná účasť až 21 súťažiacich, nakoľko tentokrát si prišli zmerať sily so slovenskými modelármi aj modelári z Českej republiky.

Marco sa tejto súťaže zúčastnil po druhý raz. Halovej súťaže vo Viničnom sme sa zúčastnili úspešne aj v roku 2019, takže už sme vedeli čo a kto nás čaká, nakoľko všetkých pilotov z Českej republike poznáme z kategórie F3M, ktorí taktiež halu lietajú ako výborný tréning na nasledujúcu sezónu F3M / IMAC. Lietalo sa v piatich kategóriách.

Medzi najzaujímavejšie patrí kategória F3P-AP čo sú absolútne špeciály do haly o hmotnosti neuveriteľných 45-55 gramov, a to hovoríme o kompletnom modely s prijímačom, 3 servami, motorom, regulátorom a batériou. Už len vidieť prípravu tohto modelu je zážitok, tá opatrná manipulácia, preprava a samotný let, kedy sa musí vypnúť kvôli prúdeniu vzduchu aj kúrenie v hale. Ale vidieť to letieť je fakt zážitok. V tejto kategórii sme zatiaľ nesúťažili, zbierali sme skúsenosti, ale pracujeme na tom, aby sme sa budúcej súťaže už mohli zúčastniť aj s takýmto špeciálom.

Marcovou obľúbenou kategóriou je F3P-AM, čo je vlastne halový akrobatický model, ktorý lieta súťažnú akrobaciu za doprovodu hudby. V tejto kategórii sa Marco umiestnil na 2. mieste pričom víťazom sa stal halový špecialista Michal Centový.

Veľmi zaujímavou kategóriou je aj Air- Race, čo je vlastne rýchlostné lietanie v hale pomedzi pylony. Tejto kategórie sa zúčastnili takmer všetci piloti, pričom z rozlietavania sa postupovalo do štvrťfinále a následne vyraďovacím spôsobom do semifinále, kde sa stretli najrýchlejší piloti Centový Michal proti Matejovi Hricovi a Pintér Marco proti Radekovi Rájovi z ČR. Do finále, ktoré sa už letelo na dva okruhy postúpil Michal Centovi a Marco Pintér. Víťazom sa stal Marco a teda časté tréningy v hale vo Veľkých Lovciach neboli zbytočné a priniesli zaslúžené ovocie.

Najbližšie nás čaká halová súťaž v Českej republike 9.2.2020 Turnovská halovka, ktorej by sme sa chceli taktiež zúčastniť.

Pintér Š.

image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1