F3M- IMAC Holešov 3-4.7.2021

Keď som písal posledný príspevok po súťaži na Majstrovstvách ČR v Holešove v dňoch 11-13.9.2020 uviedol som, že touto súťažou sme ukončili sezónu F3M a tešíme na halovú sezónu F3P-AA a F3P-AFM v 2020-2021. Nestalo sa tak. Pandémia COVID 19 a opatrenia súvisiace s ňou boli proti a my sme sa vlastne k halovému lietaniu v tejto sezóne ani nedostali. O to viac sme očakávali prvú súťaž v kategórii F3M obrích akrobatických modelov, ktorá sa konala v dňoch 3-4.7.2021 ako inak – v českom Holešove. Organizácie sa aj tentokrát zhostil Jardo Návoj s rodinkou a perfektne zorganizoval súťaž pre 20 súťažiacich z Česka, Slovenska a zastúpenie malo aj Poľsko. Na to, že sa lietalo v 4 kategóriách Sportsman. Intermediate, Advanced a Unlimited je to síce málo pilotov, ale vzhľadom k vzniknutej situácii ohľadne cestovania sa to dalo očakávať, že účasť bude tentokrát menšia ako inokedy.

Výsledky to však neovplyvnilo a lietalo sa od prvého kola s plným nasadením a priebežné poradie sa predovšetkým v kategórii Intermediate menilo po každom odlietanom kole. Tento-krát sa lietalo na 4 súťažné kolá, 3 povinné a jedna tajná zostava. Marco lieta aj túto sezónu kategóriu Advanced. Prvé aj druhé kolo povinných zostáv Marco vyhral s miernym náskokom pred Alešom Zapletalom, tajnú zostavu zasa o málo bodov vyhral Aleš. O tretie a štvrté miesto sa delili Milan Brečka s Milanom Valentom. Nedeľné 4 kolo už výsledky neovplyvnilo a Marco s miernym náskokom vyhral pred Alešom Zapletalom, na 3 mieste skončil Milan Valenta.

Najvyrovnanejšia bola súťaž v kategórii Intermediate, kde nakoniec po 4 kolách zvíťazil Martin Kukačka z ČR, pred Marekom Handlovičom zo SR a Vojtom Kubišom z ČR. Veľmi dobre im však sekundoval aj Tomáš Záhora zo SR, ktorého od medaily delilo iba niekoľko bodov o ktoré prišiel v tajnej zostave.

V kategórii Sportsman zvítazil Adam Krepčík pred stále sa zlepšujúcim Sebastiánom Feltom. / obaja ČR/ Tretie miesto po rodinnom súboji obsadil mladučký Miško Jasenovec, ktorý na štvrté miesto odsunul svojho otca Michala Jasenovca.

V kategórii Unlimited si prvé miesto s prehľadom uhájil Marek Plichta pred Tomášom Kukačkom obaja z ČR, na treťom mieste skončil Jacek Szczepaniak v Poľska.

Spestrením súťaže bolo jedno kolo freestylu, ktoré sa letelo na záver v nedeľu. Freestyle, teda voľné lietanie za sprievodu hudby je pre pilotov veľmi obľúbený a taktiež sa teší veľkej obľube aj u divákov, ktorí aj tentokrát prišli pilotov podporiť k dobrým výkonom. Víťazstvo si odniesol majster sveta v tejto kategórii Marek Plichta z ČR, ktorý lietal s novým modelom Laser od produkcie Krill model. Marco sa umiestnil na 2. mieste ešte so starým modelom Edge 540. Na budúcu súťaž však už Marco pocestuje s novým modelom Laser MK2 od produkcie Krill model a novým motorom MVVS 175, ktorý mu sponzorsky dodala firma MVVS z Českej republiky. Na treťom mieste sa umiestnil Tomáš Kukačka z ČR.

Freestyle bol príjemným spestrením záveru súťaže. Nasledovalo ešte tradičné Holešovské fotenie, vyhodnotenie a odovzdanie cien.

Počasie nám tento-krát prialo, bolo príjemne, výborné podmienky a zišla sa skvelá parta pilotov. O dobrú pohodu sa taktiež skvelým cateringom počas celej súťaže postaral organizátor na čele s Jardom Návojom za čo mu patrí uznanie a veľká vďaka.

Najbližšie by sme sa chceli zúčastnil súťaže F3M IMAC Poland, ktorá sa bude konať v dňoch 24-26.7.2021 v poľskom meste Ostrow Wielkopolski.