F3M- IMAC Hranice – Česká republika 18.8-21.8.2022

Po príchode z Poľska sme stihli tri letové tréningy na letisku v Šuranoch a už sme balili na súťaž, ktorá sa mala tentokrát uskutočniť po prvýkrát v meste Hranice v Českej republike . Zorganizovať súťaž sa zhostil náš kamarát Vladimír Ochotný, ktorý ma tentokrát požiadal aj o spoluprácu pri bodovaní. Samozrejme som neváhal, napriek tomu že bodovačský kurz sme s Marcom absolvovali iba v tomto roku a bola to vlastne moja prvá skúsenosť s bodovaním. Obavy boli oprávnené, bodovalo sa novými zariadeniami Notaumatic, kde nie je potrebná hlasová komunikácia medzi bodovačom a zapisovateľom a skúsenosti s týmto zariadením na súťažiach sú takmer žiadne. Všetko ale dobre dopadlo, zariadenie Notaumatic sa osvedčilo aj v ostrej prevádzke a spokojnosť bola na oboch stranách. Samozrejme som bodoval iba kategórie Sportsman a Intermediate, v ktorých Marco nesúťažil.

Tentokrát bola dobrá účasť súťažiacich, celkovo sa súťaže zúčastnilo 30 súťažiacich prevažne z Českej republiky, zo Slovenska, z Poľska, ale nechýbali ani súťažiaci z Nemecka, Rakúska a z Talianska. Lietalo sa na 5 súťažných kôl, avšak kvôli nepriaznivému počasiu sa stihli odlietať iba dve povinné zostavy a jedna tajná zostava, čo však postačovalo na celkové vyhodnotenie súťaže. Marco lietal v kategórii F3M Advanced s modelom Extra 330 SC. Vyhral všetky 3 kolá a teda stal sa víťazom v kategórii Advanced. Na druhom mieste skončil Radim Hnilica a na treťom mieste Svaťa Hnilica obaja z Českej republiky.

Kategóriu Sportsman vyhral s prehľadom Talian Giole Bressan, na druhom mieste skončil Roman Zielinsky z Poľska a na treťom mieste skončil Zdeněk Felt z Českej republiky.

Kategóriu Intermediate vyhral Max Sebald z Nemecka, na druhom mieste skončil Vojtech Kubiš z Českej republiky a na treťom mieste sa umiestnil Sebastian Felt z Českej republiky.

V kategórii Unlimited sa tradične najviac darilo Marekovi Plichtovi z ČR, na druhom mieste skončil Tomáš Kukačka a tretie miesto patrilo Andimu Wildauerovi z Rakúska.

V sobotu sa stihlo odlietať aj jedno kolo freestylu, kde bola celkom slušná účasť 9 súťažiacich. Najviac sa zadarilo Andimu Wildauerovi, ktorý sa predviedol s novým modelom Extra 300 od ExtremeFlight. Na druhom mieste skončil Marek Plichta z ČR a na treťom mieste sa umiestnil Marco Pintér zo Slovenska, tentokrát s osvedčeným starším modelom Edge 540 od ExtremeFlight. Aby toho nebolo málo po dlhom súťažnom dni nás v sobotu čakalo aj parádne kolo Rautu (Catering), ktorý perfektne zorganizoval Laďas Ochotný. Skvelý výber jedál, výborná partia, takže sme vydržali až do neskorého večera.

Nedeľné raňajšie oblaky, ktoré však viseli až po zem neveštili nič dobrého. Lietať sa nedalo, čakalo sa do desiatej hodiny, avšak vývoj počasia bol taký, že organizátor rozhodol o ukončení a vyhodnotení súťaže po odlietaní troch povinných kôl. Bola to skvelo zorganizovaná a zvládnutá súťaž a radi sa sem vrátime. Čakala nás ešte cesta domov a tentokrát sme ani nevybalili, nakoľko v stredu sme mali odchádzať na freestylovú súťaž FXFC v Reyrieux vo Francúzku.

Pintér Š.

image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1
image-1